Galerie z domova
Locika

Maličkou Lociku spolu s Rezedou někdo vyhodil z auta u Kačického hřbitova na krajnici silnice. Nálezci jedoucí v tu chvíli kolem se o prcky postarali a odvezli je k naší paní veterinářce. Tam si holky počkaly než se u nás uvolnila karanténa. Teď už jsou kočičky u nás a mají se čile k světu. Jsou mazlivé, hravé a milují dobré jídlo. Vhodné do bytu.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavNašli domov
Kočka byla umístěna10.08.2019
Stáří kočky 1 rok a 1 měsíc
PohlavíKočka
KastraceNE
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

31.3.2020
Dobrý den, zdravíme ze Slaného a posíláme alespoň pár fotek a video dnešního úspěchu. Kromě "sedni" teď už holky na zavolání přiběhnou a v dnešní premiéře obě úspěšně zvládnou dát i placáka :) Čekanka je chytrá a mazlivá. Nosí se jako miminko na ruce a pevně se drží drápky, aby jste neměli šanci ji odložit a přestat drbat. Je maličko nešikovná a občas se zasekne v nějaké krabici, šuplíku nebo vyleze příliš vysoko a naříká, dokud ji nepřijdete zachránit. Sežere cokoliv od pečiva, těstovin, rýže, zeleniny, sušenek až po uzeniny, máslo apod. Každé návštěvě zkontroluje obsah batohu a kabelky. Při zvuku lednice je hned u vás. Statečně s tím bojujeme, hlídáme potraviny i váhu kočiček a trénujeme. Takže už nám alespoň nekrade nic přímo z talíře. Locice ovšem ano, při krmení držíme stráž, aby Čekanka nesežrala vše i s miskami. Locika po příchodu k nám ignorovala naši existenci, nereagovala na nás a na Čekanku jen syčela. Prostě si běhala sama po bytě a spokojeně si hrála jakoby se nechumelilo. Postupně si s námi začala hrát. Je hyperaktivní, v podstatě neunavitelná. Vymňoukává si hraní a pozornost. Miluje hru na babu, prolézačky, bludiště a překážkové dráhy. Aportuje! Dokáže i hodinu v kuse stále nosit míček. Je to prostě převlečené štěně :D První dva měsíce na sebe nenechala sáhnout. Pak s napůl vyděšeným a napůl vzteklým pohledem byla ochotná chvíli hlazení snést při usínání. Nedaly jsme se a aktuálně po více jak půl roce práce je ochotná sedět na klíně, mazlit se a když má hodně dobrou náladu, můžete si jí vzít i do náruče. Holky teď učíme na vodítko, venčíme na zahradě. Locika je nadšená a vše zkoumá. Jakmile vidí kšíry, už stojí u dveří. Čekanka obvykle sedí na prahu bytu a čeká až ji ten otravný postroj sundáme. Vše za dveřmi ji děsí k smrti. Každý den tak dobýváme jen pár centimetrů o které se odváží jít dál do zahrady. Doma je hold doma. Děkujeme za obě, jsou prostě úžasné.
23.12.2019
Celému Vašemu kočičímu a člověčímu společenství přejeme klidné a pohodové Vánoce a šťastný Nový rok. Přejí Čekanka, Locika, Simča a Barča
11.8.2019
Dobrý den, posíláme první obrázky Lociky Čekanky. Je krapet oříšek vyfotit je tak, aby na fotce nebyly jen rozmazané fleky. Holky se pomalu seznamují. Locika syčí a Čekanka vrčí... To nás baví :D Na krev nedošlo, ale první noc toho tedy rozhodně moc nenaspaly a vzájemně na sebe pořád číhaly. Locika to měla opravdu na salámu. Po vyndání z přepravky popadla první hračku a absolutně ignorovala nás i změnu prostředí. Na Čekanku jen syčela, ať jí při hře neruší :D Locika je hodně opatrná, už se s námi mazlí, ale vylekají jí jakékoliv prudké pohyby. Děkujeme za obě mimina, jsou čistotná, hravá a prostě kouzelná. Rozmazlujeme a rozmazlujeme :D