Galerie z domova
Lída

Želvinku Lídu, spolu se Zitou, Natašou a Hanou (jména dostaly podle slavných českých hereček minulého století) jsme převzali od rodiny jednoho hodně starého pána. Majitel bohužel zůstal v LDN, a tak celá jeho kočičí rodina čítající 18 hlav hledala nové domovy. Lída je velmi mazlivá a vstřícná. Potřebuje dát dohromady kožíšek a nabrat nějaké to deko. Kočička je vhodná do bytu. Nikdy nebyla venku a je zvyklá na další kočky, ale může být i sama.

4.1.2020 – Lídu a Natašu jsme převezli do depozita v pražských Butovicích. Obě holky zvládly přesun naprosto v pohodě a po vypuštění z přepravky se ihned začaly mazlit a zkoumat nové prostředí. I seznámení s domácími kočkami proběhlo na jedničku, aby se neřeklo, jednou dvakrát si zasyčely (domácí Max je přecejen dvakrát tak velký jako většina koček), ale pak se s vervou vrhly objevovat zbytek bytu. Během jednoho dne se plně aklimatizovaly a jsou tu jako doma.

Lída je dlouhosrstá mourovatá kráska s několika zrzavými flíčky. Je mazlivá, pro pohlazení si sama i přijde a spokojeně se svalí vedle nás a přede. Je hravá, s Natašou se navzájem prohánějí po bytě. Jako správně zvědavá kočka nás často následuje přes celý byt, aby měla přehled, co se kde děje :) Může být i jedináček, ale kočičí nebo psí společnost ocení. V novém prostředí si rychle zvykne, je to pohodová kočka vhodná i k dětem.

 


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumZuzana - Praha 13
StavNašli domov
Kočka byla umístěna11.01.2020
Stáří kočky 4 roky a 5 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

14.9.2020
moc vás zdravím a posílám pozdrav od Lejdynky (u vás Lída). Lejdynka má dnes 4.narozeniny, má se pořád k světu a je to pořádnej mazel, ale i ďáblík :-D Jelikož je to kočička ještě mladá, má spoustu energie a elánu, ráno mám od ní pravidelně budíček kolem 5h, kdy po mě začne ťapkat a vyžaduje si pozornost a hlavně naplnit misku ;-) Naučila se chodit na postroji, takže ji bereme i ven a je to pořádnej lovec....ráda chytá myšky a že jí to jde. Musím zaklepat, že s ničím ještě nemarodila, je zdravá a čilá. Měsíc po Lejdynce jsme si vzali ještě jednu kočičku z útulku, aby jí nebylo smutno, takže má kámošku Žlůvinku, ale to už je starší kočička (o 10 let od Lejdynky) a ta by ráda už měla spíš klid...jenže Lejdynka jí moc nenechá :-) Dělá nám samou radost, je to šikula (ve všem) a při mazlení je tak roztomilá, že bych jí dovolila úplně všechno a zlobit se na ní snad ani nejde. I když tedy naše sedačka v obyváku je díky Lejdynce na odpis, protože si jí stále plete se škrabadlem 8-) Ale s tím se musí počítat. Přejeme krásný den a někdy se zase ozveme.
12.1.2020
Krásný nedělní den, posílá Lejdynka (Lída) z nového domova :-) Cesta domů byla super, mňoukla jsem pouze jednou a to ještě tak potichu, že to panička sotva slyšela. Hned po otevření přepravky jsem s chutí vyběhla a hodinku a půl prozkoumávala nový domov. Ihned jsem si oblíbila škrabadýlko a zabrala okno v kuchyni a v obýváku, kde krásně pozoruju ptáčky, kterých tu je požehnaně, jelikož je moji páníčkové pěkně krmí. Mám tu psího kamaráda Beníka, kterýmu lezu jak do misky, tak do pelíšku, i když mám svoje. Ale když se nechá...;-) Jinak záchůdek zvládám od první chvíle bravůrně, panička mě chválí, že jsem šikovná kočička a že si nemohla vybrat lépe. Ráda se za to s ní pomazlím a nechám se i učesat. Moc mi tu chutná, zbaštím všechno, takže určitě nějaké to deko přiberu :-D Když mám chuť, tak dovádím i se psím parťákem. Ráda na něj číhám za rohem a pak vystartuju. A když už toho mám dost, tak jsem objevila ještě dneska pěkné místo v ložnici na skříni, kam za mnou nikdo nemůže....