Galerie z domova
Kubík

Kubík se k nám dostal poté, co ho majitelé nechali na jedné pražské veterině. Údajně se jim v rodině objevila alergie, a tak musel tenhle starý kocour pryč. Kubík zatím změnu moc nebere. Je odtažitý a hladit se moc nenechá. Bude potřebovat trochu víc času, aby si zvykl. Prozatím se mu udělají krevní testy, protože je pohublý a nemá moc chuti do jídla. Tak snad bude v pořádku.

23.11.2017 – Krevní testy dopadly naštěstí dobře. Kubík však stále není v dobré psychické pohodě. Podle všeho mu vadí přítomnost dalších koček, i když jsou v jiném boxu. V novém domově tedy uvítá bezkočkovou zónu. Vhodný pouze do bytu.

12.2.2018 – Kubík se přesunul do depozita k Ivaně a vypadá to, že je vše na dobré cestě. Změny zjevně rád nemá – o tom není pochyb. Každý přesun ho stresuje – asi se bojí, že zase přijde o svou rodinu. V depozitu je ještě jeden kocour a navzájem si vůbec nepřekáží. Naopak, Kubík je spíše submisivní – nechá se dost uzurpovat od o cca polovinu menšího kocoura. Kubíček má totiž odhadem 5 kg. Pohublý již dávno není, naopak je to kocour majestátní. Jeho hustý kožíšek úplně láká k pohlazení. Tento kocour je však vhodný jen pro někoho, kdo má již s kočkami zkušenost. Pokud totiž neděláte přesně to, co by rád, dost nadává. Například, když chcete zavřít okno, ze kterého se chce dívat (i v mrazu), tak vám opravdu vynadá. Až to podle těch zvuků vypadá, že bude útočit, ale nikdy nezaútočí. Jedinkrát plácl packou depozitní tetu – hned první den po příjezdu a navíc nechal zatažené drápky. Je tedy potřeba se nebát i když kocour vypadá hrozivě :)
Kubík se moc rád mazlí, časem se asi nechá i chovat, teď sice neprotestuje, ale taky nevypadá, že by si to kdovíjak užíval. A ty jeho oči – má opravdu každé oko jiné – žádný fotografický klam – jedno očko má žluté a druhé jantarové. :) V jídle je nevybíravý a také je spořádaně čistotný – nejraději má dřevité nebo silikonové stelivo.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 600 Kč, u kastrované kočky 900 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumIvana - Praha 1
StavNašli domov
Kočka byla umístěna11.05.2018
Stáří kočky 12 roků a 5 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

30.11.2018
Dobry den, tak jsem byla zase v Praze. Bratranec musel na mensi operaci do nemocnice, a tak jsme se dohodli, ze na tyden prijedu a budu cat-sittovat. Docela jsem se na to tesila, jenze… V pondeli jsem bratrance odvezla do nemocnice a kdyz Kuba zjistil, ze jsem se vratila sama, tak se mu to prestalo libit a zacal na me sycet a vrcet. Ale jak!!! Vypadal jak malej dabel. Myslela jsem, ze se uklidni, ale houby. Bylo to cim dal tim horsi. Zacal na me mavat packou jen jsem kolem nej prosla a myslel to vazne potvurka jedna! Nechaval vytazeny drapky a skrabal. Ve ctvrtek se definitivne odstehoval na okno za zaclonu a odmital komunikovat. A prestaval uz i jist. Nastesti jsem mu v patek privezla panicka z nemocnice domu a to jste mela videt. Kuba se rozzaril, vyskocil si k nemu na pohovku, priplacl se k nemu jako zizala (viz foto), koukal na nej jako zamilovana pubertacka a hodiny se od nej nehnul. A ten vitezoslavnej pohled, kterej na me hodil, ve smyslu: tak ted tady mam konecne zase svyho panicka a ty koukej vypadnout! Nevdecnik jeden. To je neuveritelny, jak se na nej ten kocour zafixoval. To jsem fakt jeste nezazila. Ten druhej kocouri prcek byl naprosto v pohode a mazlil se, ale Kuba… Jinak s tim druhym kocourim mrnousem si Kuba nastesti perfektne rozumi, spi spolu (u bratrance na posteli), zerou vedle sebe a hrajou si. Coz je dobre, Kuba by byl jinak trochu lenoch (taky je uz v letech), ale kdyz to ty dva chytne, tak litaj po byte jak rakety.
15.6.2018
Dobry den, byla jsem navstivit Kubika a tak posilam par slibenych fotek. Kubik je fakt nadhernej kocour, necha se uz i rad vzit do naruce a mazlit. Mam pocit, ze pribral. Taky se cpe celej den, jidlo je holt jednim z jeho nejvetsich hobby.
16.5.2018
Dobry den, tak Vam musim napsat, ze jsme z kocoura nadseni. Cesta mu vubec nevadila, koukal z prepravky z okna auta ven a ani nemnoukl. Doma si hned vsechno prohledl, vlezl do kazde skrine, kterou jsem otevrela, okamzite si zasel na kocici zachod , splivnul celou konzervicku a zapil kocicim mlekem. Skoro od prvniho okamziku se nechal hladit a drbat, jenom do naruce jsme ho pro jistotu nebrali. A uz druhy den si vyskocil k Milanovi do postele, usidlil se mu na polstari primo u hlavy a od te doby spi spolu. A kdyz se chce nechat podrbat, tak ho stoucha cumackem. Musim rici, ze jsme byli opravdu hodne prekvapeni (a velmi mile) jak bleskurychle si zvykl. Ovsem, kdyz se mu neco nelibi, tak umi cloveku pekne vynadat. Jednou jsem zavrela omylem dvere do obyvaku a kdyz zjistil, ze tam nemuze, tak se nastval, cenil zuby jako cert, vrcel na me jako doga, vrhl se na dvere a zacal je skrabat. Tak jsem dvere samozrejme okamzite otevrela. Je to spravnej vztekloun. Proste Pan kocour a velka kocici Osobnost. Milan rika, ze uz by ho nedal ani za million a soude podle Kubika, tak je to laska oboustranna.