Kontakt

Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Kubík

Kubík se k nám dostal poté, co ho majitelé nechali na jedné pražské veterině. Údajně se jim v rodině objevila alergie, a tak musel tenhle starý kocour pryč. Kubík zatím změnu moc nebere. Je odtažitý a hladit se moc nenechá. Bude potřebovat trochu víc času, aby si zvykl. Prozatím se mu udělají krevní testy, protože je pohublý a nemá moc chuti do jídla. Tak snad bude v pořádku.

23.11.2017 – Krevní testy dopadly naštěstí dobře. Kubík však stále není v dobré psychické pohodě. Podle všeho mu vadí přítomnost dalších koček, i když jsou v jiném boxu. V novém domově tedy uvítá bezkočkovou zónu. Vhodný pouze do bytu.

12.2.2018 – Kubík se přesunul do depozita k Ivaně a vypadá to, že je vše na dobré cestě. Změny zjevně rád nemá – o tom není pochyb. Každý přesun ho stresuje – asi se bojí, že zase přijde o svou rodinu. V depozitu je ještě jeden kocour a navzájem si vůbec nepřekáží. Naopak, Kubík je spíše submisivní – nechá se dost uzurpovat od o cca polovinu menšího kocoura. Kubíček má totiž odhadem 5 kg. Pohublý již dávno není, naopak je to kocour majestátní. Jeho hustý kožíšek úplně láká k pohlazení. Tento kocour je však vhodný jen pro někoho, kdo má již s kočkami zkušenost. Pokud totiž neděláte přesně to, co by rád, dost nadává. Například, když chcete zavřít okno, ze kterého se chce dívat (i v mrazu), tak vám opravdu vynadá. Až to podle těch zvuků vypadá, že bude útočit, ale nikdy nezaútočí. Jedinkrát plácl packou depozitní tetu – hned první den po příjezdu a navíc nechal zatažené drápky. Je tedy potřeba se nebát i když kocour vypadá hrozivě :)
Kubík se moc rád mazlí, časem se asi nechá i chovat, teď sice neprotestuje, ale taky nevypadá, že by si to kdovíjak užíval. A ty jeho oči – má opravdu každé oko jiné – žádný fotografický klam – jedno očko má žluté a druhé jantarové. :) V jídle je nevybíravý a také je spořádaně čistotný – nejraději má dřevité nebo silikonové stelivo.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 500 Kč, u kastrované kočky 800 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

V případě zájmu o tuto kočku můžete depozitum kontaktovat jak emailem, tak telefonicky. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme zpravidla přes den v práci, nemůžeme zaručit okamžitou reakci. Proto doporučujeme mailovou komunikaci. Můžete také využít kontaktního formuláře přímo na profilu depozita.

Kontaktovat depozitum

Detail kočky


DepozitumIvana - Praha 1
StavHledají domov
Stáří kočky 11 roků a 6 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...