Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Delta

Delta byla odebrána nesvéprávnému majiteli spolu s dalšími šesti kočkami z důvodu stěhování. I přes špatné hygienické podmínky jsou všechny kočky socializované a relativně zdravé. Potřebují pořádně vykrmit a dát dohromady kožíšky.

26.5.2019 – Kočička Delta byla první kdo přestal jíst. Měla tlamičku plnou vřídků což jí bránilo v jídle. Delta dostala atb na kalicivirozu, ale druhý den jí bylo hůř. Byla odebrána krev na testy, které ukázaly velmi nízké hodnoty trombocytů a leukocytů. Test na FIV/FELV vyšel negativní. Přesto se Delta neustále zhoršovala a nepomáhala ani infuzní terapie a atb clona. Nakonec se potvrdilo naše podezření na panleukopenii. Pro Deltu však bylo už pozdě, průběh nemoci byl velmi rychlý a tak musela být v sobotu 25.5.2019 uspána. Je nám to moc líto. Celá parta přišla z nevhodných podmínek a vypadalo to, že se je podaří dát dohromady a všichni budou v pořádku.

Ostatní z této party přestávali také postupně jíst. Vzhledem k tomu, že dva kocourci měli také pozitivní test, byla zbývající pětka převezena na  hospitalizaci na veterinární kliniku v Praze. Doufáme, že jim včasná léčba pomůže a aspoň tihle přežijí bez větší újmy.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavOpustili nás
Kočka zemřela25.05.2019
Stáří kočky 2 roky
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníNE
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...