CD

CD (čti sídý) byla nalezena spolu s DC na jedné velké zahradě, kde se kočky neustále množily. Dnes jsou všechny vykastrované a žijí spokojeně v původní lokalitě. CD trvalo několik měsíců, než se nechala pohladit. I dnes je zpočátku v novém prostředí opatrná, ale mazlení má moc ráda a jakmile si zvykne, mazlení vyžaduje a to někdy i v noci. Když si ji vezmete do náručí, obejme vás pacičkama okolo krku a přitulí se. Byla už jednou umístěná, ale v novém domově začala prý utlačovat původní kočičí obyvatelku. Zpět v depozitu se ve skupině koček projevuje zcela mírumilovně, vyhledává jejich společnost a hraje si s nimi. Přes ostatní kočky si také zpočátku dodává odvahu, než se osmělí vůči novým lidem. Doporučujeme ji tedy jako kamarádku k dominantnějšímu zvířeti, protože taková má CD ráda a nenechá se jimi zastrašit. Sama by nebyla úplně šťastná, může žít asi i se psem. CD nabízíme pouze do bytu.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumFrantiška - Praha 5
StavNašli domov
Kočka byla umístěna20.04.2012
Stáří kočky 10 roků a 6 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

13.05.2012
Zdravím Vás a jak jsem slíbila, posílám fota kočičky - CDčka - čili nově Sáry :-) Fotila jsem samotnou číčou, naše druhá - Zuzana - zrovna vyspávala, ale snad se mi podaří vyfotit obě v akci - zatím si hrajou hlavně tak, že se honí, což jde vyfotit docela obtížně. :-) Sára se má dobře, je to velice chytrá kočička, která rychle pochopila rytmus domácnosti a přizpůsobila se mu, jako by tu s námi žila odjakživa. Dokonce už je schopná i tolerovat návštěvy, sice se k nim nehrne, ale nechá se i pohladit. Občas sice ještě někdy zpozorní - hlavně když ji chci vzít do náruče - jako by měla strach, že jí zase budu chtít někam odnést... ale jinak už si nás pěkně ochočila ;-) ráno funguje jako spolehlivý budík a hlásí se vehementně o snídani. Zuzana, která baští pomalu, zjistila, že nejbezpečněji se nají někde ve výšce - takže snídá na topení. Snídají masíčko, ale jinak mají v misce granule celý den. Jenže masíčko, to je le