Galerie z domova

28.12.2016


Apollón

Apollóna jsme přijali s dalšími sedmi kočkami ze špatných podmínek. Po psychické stránce se za dobu pobytu u nás hodně zlepšil a rád se mazlí, dobře vychází s dalšími kočkami a je velmi vděčný za normální život. Jen některé kočky nezvládají jeho způsob hry, lekají se ho a pak z toho mohou být konflikty. Je zvyklý i na malého psa. Apollón měl velké problémy se zuby, několik se jich muselo vytrhnout, a poté se stav dásní dočasně zlepšil. Bohužel ne na dlouho a kocour se musel opět léčit, tentokrát s kaudální stomatitidou (výrůstky v zadní části tlamky). Byly dny, kdy vůbec nemohl jíst a my se báli, že o něj přijdeme. Teď už je ale v pořádku, jen jednou za pár měsíců je potřeba zajít na injekci a to stačí. Apollón je čistotný, vhodný pouze do bytu, raději do klidnější domácnosti. Jak jsme již zmínili, přišel s dalšími kočkami ze Mšece. Celá skupina byla dědictvím po mrtvém majiteli, který již za svého života péči o kočky nezvládl. Když naše kolegyně dorazila na místo, objevila 13 koček živořících ve vybydleném domě. 8 starších zvířat jsme přijali, ač původní plán bylo pouze zajistit kastraci a odčervení. Mladších koček se ujala jiná organizace. Většina koček, které skončily u nás, se naštěstí poměrně rychle zotavila, a nyní je nabízena k osvojení.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumIvana - Praha 1
StavNašli domov
Kočka byla umístěna14.10.2015
Stáří kočky 11 roků a 10 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

20.6.2017
Dobrý den, s obrovskou bolestí vám musím oznámit, že v pondělí v jednu hodinu ráno ve spánku zemřel můj milovaný Apík. Před měsícem začal být nemocný. Přestal jíst, byl apatický, jediné co zvládl byla mistička mléka. Veterinář si ho u sebe týden nechal na kapačkách, udělal mu kompletní krevní testy, musel mu vytrhat (kromě 2) zbytek zoubků. Měl velmi špatné ledvinové hodnoty - diagnóza chronické selhání ledvin. Po kapačkách se ale docela dal dohromady, dostal léky na ledviny. Bohužel za další týden jsem na veterinu museli znovu. Stav se zhoršil. Přestal se mýt, hodně slintal, nejedl, jen spinkal. Další týden tedy zůstal na kapačkách, další krevní testy a stále velmi špatné. V rámci možností ho to zvedlo. Poslední týden strávil u mé setry a švagra. Veterinář doporučil, aby byl v naprostém klidu, že je i hodně vystresovaný. (Malísek (Malibu) ho poslední dobou hodně zlobil, odháněl ho od mě, nenechal ho v klidu se najíst atp.) U sestry si užíval sluníčko na terase, čerpal energii. Vypadalo to, že je z nejhoršího venku. Dokonce jsme koupili i Bachovy kapičky, na podporu a uklidnění. Ale bohužel byl už hodně zesláblý, vážil sotva 2kg, jeho tělíčko to nezvládlo. V neděli odpoledne usnul a bohužel se už neprobudil Věřte mi, dělali jsme maximum, bojovali jsme, snažili jsem se ho uzdravit...bohužel už je v kočičím nebíčku. Byl to úžasný kocourek, milovala jsem ho a vždy jsem se snažila aby se u mě měl jako král. Byl tak neskutečně hodný, vděčný za domov, mazlivý... Je mi to horně moc líto.
28.12.2016
Krásné vánoční svátky plné lásky, štěstí, zdraví, klidu a do nového roku jen a jen to nejlepší vám přejí Malísek (Malibu)& Apík (Apollon) a jejich panička P.S. oba kočičáci se mají skvěle, po roce k sobě našli cestu (už vedle sebe spinkají, mejou se navzájem a mazlí. Velmi často spolu i pěkně řádí :-)jsou to kámoši jak hrom :-) Malísek u mě táhne už 5 rok a Apík už táhne 2. :-)
2.11.2015
Dobrý večer Ivanko, nedá mi to abych vám neposlala fotky z dnešního večera -oba kočičáci si ustlali na mém klíně. Nemohla jsem se vynadívat :)dívala jsem se na ně jak na svatý obrázek. Teď tu už zase řádí, honí jeden druhého, mě používají jako překážku na skákání.
20.10.2015
Dobrý den, Po delší době posílám pozdrav od Malíska. 21.9. to byly dva roky, co je Malísek u mě. Neskutečně ten čas letí , viďte?:-) Je to obrovský miláček. Od čtvrtka 15.10. má Malísek nového kamaráda -Apíka. Každým dnem je jejich soužití lepší a lepší. Malísek si s ním chce stále hrát. Honí ho po bytě, packou ho plácá, doráží na něj,... Koukají spolu z okna, někdy spolu jedí z jedné mističky, chvilku i oba vydrží se mnou v posteli. Apík si ještě  ale dost drží odstup. Apík si zatím moc hrát nechce, věřím, že to chce jen čas. Od včereška se Apíkovi zhoršila srst :( tak budeme muset koupat. Jen budu muset počkat až za mnou přijede sestra nebo mamka, aby mi pomohly. Jsem po operaci levé ruky, a s jednou rukou to nezvladnu. Doufám, že to je třeba jen vlivem změny a nebude se to opakovat. Malísek je zdráv. ATB na rýmu měl naposledy před dvěma lety, když jste mi ho přivezly, od té doby nic :-) mám z toho velkou radost. Doufám, že vám lékárničky, čistička vzduchu a podložky udělaly radost a hlavně že pomohou dalším kočičákům :-) V příloze posílám pár fotek kočičáků, moc všichni tři zdravíme, zase se ozveme,